Dit thema heb ik al vaker behandeld en ik blijf het doen. Niet om ondernemen ingewikkeld te maken. Maar omdat ik jou rust, vertrouwen en een bloeiende business gun!
Ik zie het zo vaak bij ondernemers dat ze eigenlijk geen doelen stellen. Dat is lekker comfortabel. Als er geen doelen zijn hoef je ook niet aan een verwachting te voldoen. Je kan niet falen. Want er was immers geen verwachting…
Tegelijk geeft het onrust. Geen doelen stellen zorgt ervoor dat er eigenlijk geen helderheid is over waar je nu naartoe aan het werken bent. Als je niet weet dat je naar Zwolle wil, hoe weet je dan welke route je moet pakken? Je kunt rondjes rijden en gezellig sightseeing maar de vraag is maar of je aankomt op de plaats van de onbekende bestemming.
Dus wil je rust met een klein beetje oncomfortabel gevoel? Stel dan doelen en acties! Helderheid over wat je elke dag te doen hebt. En ja, ook met doelen kun je nog steeds vanuit flow werken. Juist!
Ditzelfde geldt voor strategie. De vraag; “waarom heb ik dat nodig?” komt nog regelmatig langs. In je strategie zit je missie, visie, aanbod, doelgroep, prijsvoering enz. Dit is de Blauwdruk (het fundament) van je bedrijf. Zonder dat, zit je op los zand te werken. Ook leuk maar een solide huis bouwen (lees bedrijf) doe je niet op los zand.
Dit is dé basis van je business. Als je dit niet op orde hebt dan rommel je eigenlijk maar wat aan. ( en nee, je strategie van 2020 is niet meer toereikend 😉) En dat geeft onrust. Als zzp’er merk je dat bv. doordat je onrust ervaart in jezelf, moeite hebt met keuzes maken en focus en vaak je omzet. En als mkb’er merk je daarbij ook nog onrust onder je personeel.
Dus voor een bloeiende business is strategie en zijn doelen geen luxe maar waarde. Waarde waar je elke dag de vruchten van plukt.
En waarom klopt die strategie van 2020 niet meer? Sterker nog, je strategie van vorig jaar kan al niet meer kloppen. (Maar die is vaak wel met een paar kleine tweaks aan te passen.) het heeft alles te maken met de snelle veranderingen in het ondernemers landschap en de veranderingen bij jezelf. Want als er iets veranderd, hoort je bedrijf mee te veranderen.
Moet je dit altijd doen met iemand van buitenaf? Nee hoor. Als je het spel een beetje kent dan kun je dit prima zelf. Maarrr iemand van buitenaf ziet mogelijkheden, kansen en struikelblokken die jij niet ziet. Het is de verfijning, de expertise die het verschil maken. Het fundament van mijn huis zou ik niet zelf gaan ontwerpen maar die van mijn tuin zou ik nog wel aandurven. En ja, jij bent expert in jouw vak en ik in die van mij. 😁
Voorbeelden van waarbij een nieuwe strategie een behoorlijk verschil maakte en die de ondernemer (waarschijnlijk) niet zelf had kunnen bedenken.
- Een consultant die haar eigen methodiek ontwikkelt en publiceert
- Een tekenbureau die met pakketten is gaan werken i.p.v. steeds offertes en daarmee onderscheidend is in zijn markt.
- Een fotograaf die een heel specifiek aanbod heeft
- Een groothandel die naar een franchiseformule, dealerschap en merkontwikkeling gaat
- Een IT bureau die naast de uitvoering nu ook onafhankelijk advisering doet
- Een freelancer met een boek en een eigen spelletjesbibliotheek
Zeg je na het lezen van dit stuk; Liesbeth, je hebt me overtuigt! Laten we praten. Stuur me dan even een appje.
Of doe mee met de Summer Business Boost op 21 en 28 augustus live in Meppel. Twee dagen met een klein groepje bezig met je Business. Voor de aanpakkers! Aanbod, doelgroep, prijzen, positionering en doelen. Dit alles heb je helder na deze twee dagen. Zodat jij na de zomer echt weet wat je doen kunt voor een bloeiende business. Voor maar 495,- (ex. BTW)!!😱 ps. Ik heb nog niet de hele salespagina klaar dus stuur me even een appje als je zin hebt om mee te doen of meer info wilt.